Українська делегація передала Генсеку ООН листи щодо незаконних дій РФ у Криму

17 Січня 2018, 18:35

Українська делегація звернулася до Генерального секретаря ООН з двома офіційними листами, у яких повідомила про незаконні дії РФ в окупованому Криму, зокрема, щодо засудження Володимира Балуха та переміщення інших затриманих на півострові громадян України на територію Росії. Про це в середу, 17 січня, пише Укрінформ.

 

Зазначається, що тексти обох листів підписав постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. Так, у документах наводиться офіційна позиція Міністерства закордонних справ щодо дій окупантів у Криму та міститься прохання поширити ці листи як документи Генеральної Асамблеї.

 

У листі повідомляється про рішучий протест МЗС щодо незаконного переміщення до Росії українських громадян Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова й Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованого Криму.

 

"Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта. Вчинення державою-окупантом таких протиправних дій тягне за собою її міжнародно-правову відповідальність", – наголошується в документі.

 

У іншому листі також висловлюється протест у зв'язку з "незаконним та політично вмотивованим рішенням" так званого "суду" щодо засудження українця Балуха.

 

Крім того, у документі наголошується, що Росія має припинити незаконну окупацію АР Крим та міста Севастополь і "в повному обсязі виконати резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 р., "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації".

 

Нагадаємо, 4 серпня 2017 року Роздольненський суд окупованого Криму засудив Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, йому висунули звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів. 

 

Як повідомлялося, Муслім Алієв, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров 11 грудня були незаконно звинувачені в терористичній діяльності по так званій "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними". Проте організація відкидає терористичні методи і заявляє про несправедливе переслідування з боку РФ. Крім того, захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.