НОВИНИ

В Одесі суд звільнив члена "Хізб ут-Тахрір", заарештованого за запитом Росії

Ільдара Валієва затримали в аеропорту Одеси 25 травня як особу, яку розшукують через Інтерпол Слідчим комітетом Росії за підозрою у членстві в терористичній організації.

Апеляційний суд Одеської області скасував рішення Малиновського районного суду Одеси про арешт члена руху "Хізб ут-Тахрір" Ільдара Валієва. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

"Звільнити з-під варти негайно", – оголосила суддя Альбіна Кадегроб, зачитавши резолютивну частину рішення.

Захист акцентував увагу суду на тому, що членство в "Хізб ут-Тахрір" не є кримінальним злочином в Україні. Слідчий комітет Росії інкримінував Валієву участь у "агітаційних зборах" мусульман в приватних будинках в місті Казані.

Адвокат Андрій Лещенко, який представляв інтереси Валієва, повідомив, що його підзахисний звернувся в Державну міграційну службу України із заявою про надання притулку, він має чотирьох дітей, легально в'їхав на територію України і оформив право на роботу в Україні.

На момент прийняття цього рішення Валієв перебував у слідчому ізоляторі Одеси, звідки його випустили через три години після оголошення рішення.

Коментуючи журналістам свій арешт і звільнення, Валієв зазначив, що був змушений покинути Росію в 2015 році через тиск і погрози ув'язнення за свої релігійні та політичні погляди.

"Через те, що я член "Хізб ут-Тахрір", – уточнив він.

У той же час Валієв підкреслив, що вважає ситуацію в Україні сприятливою для мусульман і що арешт не вплинув на його рішення просити притулку.

"Будемо облаштовуватися тут", – сказав він і додав, що планує займатися бізнесом в Україні.

Валієва затримали в аеропорту Одеси 25 травня як особу, яку розшукують через Інтерпол Слідчим комітетом Росії за підозрою у членстві в терористичній організації.

Варто відзначити, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Нагадаємо, в квітні Північно-Кавказький окружний військовий суд в Росії засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.