Україною прокотилася хвиля протестів проти закону Ківалова-Колесніченка

4 Липня 2012, 15:55

У центрі Тернополя та біля будівлі обласної ради у Львові громадяни почали встановлювати намети, протестуючи проти ухвалення мовного закону, ухваленого парламентом.

У Тернополі готуються встановити наметове містечко завтра, 5 липня. Його місцерозташування – Тернопільська ОДА і Театральний майдан. А біля Львівської облради наразі вже встановлено декілька наметів.

Львівські міська й обласна ради мають намір забезпечити учасників акції протесту проти закону про мовну політику біля Львівської обласної ОДА біотуалетами та їжею.

Влада міста пришвидшить демонтаж фан-зони чемпіонату Європи з футболу для того, щоб розблокувати рух у центрі міста, що дасть змогу пікетникам заблокувати наметами вулицю Винниченка.

Наметове містечко розбили також учасники акції в Ужгороді. Вони збирають підписи проти закону Колісниченка-Ківалова. Учасники ухвалили рішення акцію проводити як безстрокову. Ведеться робота з організації цілодобового чергування. На 18.00 заплановано марш "За українську мову" вулицями міста Ужгорода.

У Дніпропетровську опозиціонери провели мітинг на захист української мови у центрі міста, біля Оперного театру. Учасники роздавали всім охочим листівки із закликами до громадянського спротиву та синьо-жовті стрічки. Націонал-патріотичні сили Дніпропетровська заявили, що цим мітингом дають старт безстроковій акції протесту проти «режиму Януковича». Зокрема, активісти збирають підписи на захист державної мови.

Фото: 34.ua

Під будівлею Івано-Франківської облдержадміністрації виставили відрізані свинячі голови без язиків на знак протесту проти мовного законопроекту "регіоналів". Про це, зокрема, пише Ярослав Онищу у своїй сторінці Facebook.

У Полтаві представники опозиційних партій сьогодні на знак протесту проти ухвалення мовного закону пікетували будівлю Полтавської облдержадміністрації. На площі перед будівлею ОДА зібралося близько 200 осіб. Опозиціонери заявляють, що наметове містечко працюватиме цілодобово.

Тим часом у Херсоні на площі Свободи відбувся мітинг на захист української мови і стартувала цілодобова акція протесту.

Пікет проти ухвалення законопроекту Ківалова-Колесніченка прошов у Рівному. Опозиціонери заявили, що вже сьогодні масово вирушають до Києва.Крім того, місцеві депутати облради зібрали достатню кількість підписів про скликання позачергової сесії у п'ятницю 6 липня 2012 року. Депутати вимагатимуть від президента не підписувати цей законопроект в угоду Москві.

У Хмельницькому пройшов марш на захист української мови.

У Луцьку учасників акції протесту біля Волинської ОДА закликали бути готовими їхати до Києва на захист української мови.

Акції проти ухвалення законопроекту про мову також пройшли біля облдержадміністрації Одеси та Харкова. Між тим, Окружний апеляційний суд Харківської області заборонив громадянам проводити рознесені в часі і просторі акції на захист української мови 5 червня.

У Києві Окружний адміністративний суд столиці також заборонив проведення будь-яких акцій і мітингів у центрі міста з 4 по 9 липня.

Протест проти ухвалення в цілому закону Ківалова-Колесніченка проходить у Києві біля Українського дому з 3 липня. За цей час відбулося кілька сутичок опозиціонерів та правоохоронців.

3 липня акції на підтримку української мови пройшла в Луганську, біля облдержадміністрації.

Акції проходять за участю представників об'єднаної опозиції «Батьківщина» («ВО «Батьківщина», «Фронт змін», НРУ, ПРП, «За Україну», «Народна самооборона», «Громадянська позиція»), а також «Народна платформа-Собор», УРП, УНП, ВО «Свобода», Комітет захисту української мови, КУН та інших.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада на засіданні ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що значно розширює сферу застосування російської мови. Парламентська опозиція заявила, що мовний закон 3 липня було ухвалено з великою кількістю порушень.