Україні прогнозують подорожчання обслуговування зовнішнього боргу до 7% доходів бюджету

10 Січня 2013, 14:05

У S&P зазначають, що стримуюче впливають на рейтинги України значні потреби в зовнішньому фінансуванні, які уряд країни матиме у 2013-му і у подальші роки, а також невизначені перспективи щодо забезпечення достатнього фінансування в іноземній валюті.

На думку рейтингового агентства, у 2013-му український уряд може зіткнутися з більшою вартістю запозичень і складнішими умовами залучення фінансування порівняно з минулим роком.

Позитивним для уряду чинником у 2012 р. було залучення коштів з міжнародних ринків капіталу шляхом випуску єврооблігацій обсягом до 2,3% ВВП, хоча і з відносно високою середньою дохідністю 8,8% річних.

«Зміна умов на міжнародних ринках або настроїв інвесторів може ще більше збільшити вартість запозичень у 2013 році. Крім того, уряд України розмістив доларові казначейські зобов'язання на внутрішньому ринку ($2,5 млрд станом на листопад 2012 р. із середньозваженою дохідністю 8,9% – Ред.) з такою ж високою вартістю», – йдеться у звіті.

Аналытики агенства вважають, що нинішнього проку фінансові потреби українського уряду залишаться високими і включатимуть значніший компонент зовнішнього фінансування, головним чином унаслідок настання термінів погашення кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ).

«Ми очікуємо, що витрати на обслуговування зовнішнього боргу збільшаться з 6% у 2012 р. до 7% доходів бюджету-2013. НБУ також повинен виплатити МВФ $3,5 млрд гарантованого урядом боргу (за оцінками, 15% міжнародних резервів) порівняно з $2,9 млрд минулого року. На наш погляд, погіршення фіскальних і зовнішньоекономічних показників, що посилилося із середини 2012-го, може ускладнити доступ уряду до іноземного фінансування» – зазначають у S&P.

Як повідомлялось, Україна в 2013 році планує здійснити запозичення на рівні 135,530 мільярда гривень для фінансування дефіциту Держбюджету на рівні 50,432 мільярда гривень.

За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, Україна в 2013 році повинна повернути $9 млрд за зовнішніми боргами.