НОВИНИ

В Арбузова розраховують отримати $1,5 млрд від МВФ в лютому-березні

Україна очікує відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом уже в лютому 2013 року. Це може дозволити країні отримати перший транш кредиту МВФ на суму $1,5 млрд, який компенсує витрати на погашення попереднього кредиту фонду.

Як пише «Коммерсанть-Украина», глава Нацбанку Сергій Арбузов заявив, що перенесення візиту місії МВФ не стане перешкодою для підписання меморандуму про співпрацю.

"Візит місії перенесли з моєї ініціативи, оскільки були невідомі терміни призначення нового уряду, і в МВФ не розуміли, з ким домовлятися. Не менш гостро стояло питання про держбюджет України.Крім того, в США скоро свята, після чого вони почнуться і в Україні", – пояснив він.

Джерело видання в НБУ розповіло, що перший транш за новою кредитної лінії МВФ можливий уже в лютому-березні 2013 року.

"Обсяг кредитних коштів від МВФ очікується приблизно на такому ж рівні, як і раніше, - близько $12 млрд. Можлива сума першого траншу - $500 млн на користь Нацбанку і $1 млрд - уряду", - сказав співрозмовник.

Це повинно допомогти українській владі вирішити питання із здійсненням виплат по старих кредитах МВФ. Найближчим погашення за кредитами МВФ - 30 січня. Всього в січні-лютому уряду належить повернути валютному фонду $740 млн, а Нацбанк перерахує йому ще $595 млн.

За словами джерела видання, єдиною перешкодою для відновлення співпраці з МВФ є невирішене питання підвищення ціни на газ для населення.

"Ми виконали всі домовленості з МВФ, окрім підняття ціни на газ. Ситуація з нею повинна прояснитися за підсумками переговорів з Росією. Цілком можливо, що очікуваного зниження ціни газу буде достатньо для МВФ", - сказав він.

Українська влада вже кілька років пояснюжють небажання переглядати тарифи на газ очікуванням швидкого перегляду цін на російський газ. "Питання підвищення ціни газу вже став принциповим для МВФ. Тож можна обговорювати лише рівень підвищення. Подібні заяви тільки гальмують переговори України і МВФ", - упевнений керівник аналітичного департаменту SP Advisors Віталій Ваврищук.

Високий дефіцит держбюджету-2013 не повинен створити проблем у взаєминах з фондом, сподіваються в НБУ.

"Влада не визнає, що параметри бюджету повністю суперечать зобов'язанням перед МВФ щодо скорочення бюджетного дефіциту. Ймовірно, вони сподіваються, що МВФ в підсумку погодиться на невелику корекцію, яку можна буде внести за підсумками I кварталу. Однак у такій ситуації отримання першого траншу в лютому малоймовірно - МВФ зазвичай наполягає на виконанні всіх ключових зобов'язань перед початком фінансування", - пояснив директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду перенесла візит в Україну з грудня на січень. Раніше вона планувала відвідати Україну з 7 по 17 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.