Україні повернули 22 млн грн у справі створення ракетного комплексу у Бразилії – ГПУ

14 Грудня 2016, 17:35

Україна повернула кошти, які були передані в грудні 2012 року іноземній страховій компанії за договором страхування програми створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара в Бразилії. Ідеться про 22 млн грн. Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури.

Згідно з повідомленням, Головна військова прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати держкоштів і неналежного виконання службових обов'язків посадовими особами Державного космічного агентства та державного підприємства  "Конструкторське бюро "Південне" імені Янгеля" під час виконання міжнародної програми створення ракетного комплексу за ч.5 ст.191 (розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

"Зокрема, в грудні 2012 року за договором страхування ракетоносія (до його фактичного створення) іноземній страховій компанії було перераховано понад 22 млн грн кредитних коштів під гарантії держави", – розповіли в ГПУ.

У зв'язку з тим, що договір страхування втратив юридичну силу через односторонню відмову Бразилії від виконання даного міжнародного договору, Головна військова прокуратура запропонувала конструкторському бюро "Південне" вжити "невідкладних заходів щодо недопущення заподіяння шкоди державним інтересам".

"Унаслідок реагування страхова компанія повернула зазначені кошти в повному обсязі", – повідомили в Генпрокуратурі.

Також повідомляється, що досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, «Циклон-4» – спільний з Бразилією проект українського космічного ракетного комплексу, куди мали входити ракета-носій «Циклон-4» і наземний комплекс, який забезпечує проведення на космодромі робіт з підготовки та запуску ракети-носія і корисного навантаження. Запуск ракети планувався з космодрому Алькантара (Бразилія), але старт ракети неодноразово відкладався. Спочатку він планувався на 2010 рік, пізніше перенесений на 2012, потім на 2014. У травні 2015 року глава Державного космічного агентства України заявив, що Бразилія заморозила роботи за проектом. Українська сторона розглядає можливість перенесення стартового комплексу ракети з Бразилії до США. За різними оцінками Україна вклала у проект від $100 до $150 млн.

У 2016 році керівництво Державного космічного агентства заявило про виявлене в ході перевірок неефективне розпорядження ДП "КБ "Південне" ім. Янгеля" (Дніпро) державними і кредитними ресурсами при реалізації проекту "Циклон-4".