Україна зробила заяву у справі про судову тяжбу з Росією в Лондоні

3 Березня 2016, 21:21

У четвер, 3 березня, Україна подала до Високого суду Англії підтвердження про отримання процесуальних документів, в якому Україна заявила про свій намір заперечувати проти усіх позовних вимог, пред'явлених до неї компанією The Law Debenture Trust Corporation Plc у зв'язку з заборгованістю перед Російською Федерацією. Про це йдеться у відповідній заяві, розміщеній на сайті Міністерства фінансів України.

Читайте також: Стало відомо, коли набуде чинності мораторій на на виплату "боргу Януковича"

«Тим самим, Україна знову підтверджує свій раніше заявлений намір рішучо захищати свою позицію у справі. Для представництва України у цьому провадженні Міністерство фінансів України залучило Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві у судах», – наголосили у міністерстві.

Зазначимо, з Мінфіном судиться лондонська The Law Debenture Trust Corporation Plc, що є менеджером закритого тракту, в якому і перебувають євробонди.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам.

1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту.

У свою чергу, у Мінфіні переконані, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна було вирішити без суду.