Україна зможе отримувати газ через новий газопровод — Порошенко

12 Червня 2018, 21:13

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газопроводу (TANAP) у Туреччині. Президент зазначив, що Україна зможе отримувати газ з Каспійського моря через Болгарію і Румунію з нового газопроводу. Про це повідомляє прес-служба глави української держави 12 червня.

 

«Спільними зусиллями Туреччини, Азербайджану, так само і за участі інших європейських країн будівництво цього головного елементу Південного газового коридору завершено. Відтепер цілий регіон зможе мати глибшу безпеку і ширші енергетичні перспективи», – сказав президент.

 

Порошенко зауважив, що енергетичні ресурси Російської Федерації стали інструментом тиску на енергозалежні країни, щоб впливати на їхню внутрішню та зовнішню політику. 

 

 

«Проект газопроводу «Північний потік-2» є яскравим прикладом такого тиску. Дехто вважає, що це комерційний проект, а насправді він є чисто геополітичним проектом. І він не має нічого спільного з енергопостачанням та реальною диверсифікацією», – додав глава держави.

 

За його словами, це ще один доказ, що Україна підтримує економічно життєздатні європейські проекти із диверсифікації постачання енергоресурсів.

 

«Ми розраховуємо на підтримку Туреччини та Азербайджана додаткового постачання енергоресурсів до України альтернативними маршрутами. Я вірю, що найближчим часом ми знайдемо можливості для залучення природного газу з Азербайджану, Каспійського моря не лише до України, а всього регіону, що пов’язаний з українською газотранспортною системою», – наголосив президент. 

 

Нагадаємо, 7 червня стало відомо, що уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

 

27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.