Україна зміцнюватиме “ядерну співпрацю” з Росією на чужій території

Акценти
29 Червня 2013, 16:50

На зустрічі з гендиректором "Росатома" Сергієм Кирієнком у Санк-Петербурзі він також відзначив активізацію співпраці з будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива.

"Ми сподіваємося, що цей напрям (співпраці у будівництві АЕС – ред.) дасть більший імпульс і взаємовигідні перспективи співпраці для обох країн", – цитує Ставицького прес-служба міністерства.

Йдеться про підготовку конкретних пропозицій щодо сервісного обслуговування АЕС в Угорщині, Болгарії, Ірані та інших країнах, побудованих за російськими проектами.

Сторони також звернули особливу увагу на необхідність активізації роботи з будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької АЕС, і в першу чергу, організації його фінансування відповідно до досягнутих раніше домовленостей.

Ставицький підкреслив, що ядерна енергетика є важливим компонентом в забезпеченні безпеки України в середньо- і довгостроковій перспективі.

Як повідомлялось, у жовтні 2012 в Києві підписали угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини та Кабінетом міністрів України про співробітництво в галузі перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Угорщиною через територію України.

Нагадаємо, у вересні 2011 року державний концерн "Ядерне паливо" і російська компанія "ТВЕЛ" підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства "Завод з виробництва ядерного палива".

Аналогічний завод пропонувала збудувати американська компанія «Westinghouse», однак Україна обрала в партнери росіян, оскільки вони обіцяли передати Україні всі необхідні технології.

У 2011 році Державний концерн "Ядерне паливо" і "ТВЕЛ" підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства "Завод із виробництва ядерного палива" із часткою учасників 50%+1 акція, 50%-1 акція відповідно.

89