Україна вимагає від РФ повернути вивезених із Луганщини дітей-інвалідів

21 Квітня 2015, 18:04

МЗС України висловлює глибоке занепокоєння інформацією ОБСЄ про вивезення  в Росію понад 25 дітей-інвалідів з Луганської області. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс на брифінгу.

«МЗС висловлює глибоке занепокоєння цією інформацією і в цьому зв'язку привертає увагу російської сторони до того, що будь-які переміщення дітей через державний кордон України повинні відбуватися відповідно до українського законодавства і за наявності необхідних дозвільних документів. У зв'язку з цим МЗС України направило ноту російській стороні з вимогою надати роз'яснення щодо цієї ситуації і негайного повернення дітей на територію України», – зазначив дипломат.

За його словами, посольству України в Москві та Генеральному консульству в Ростові-на-Дону доручено вжити заходів для забезпечення дотримання прав українських дітей.

Перебийніс нагадав, що 10 квітня місія ОБСЄ зафіксувала, як понад 25 дітей в інвалідних візках із Луганської області були доставлені на КПП «Донецьк».

Там їх пересадили у машини «швидкої допомоги» з реєстраційними номерами Чеченської Республіки та два автобуси з реєстраційними номерами Республіки Дагестан з чеченськими прапорами і зеленими банерами з написами «Регіональний соціальний фонд імені Ахмета Кадирова».

Після цього транспорт в'їхав на територію Росії.

Зазначимо, 21 квітня Рада заборонила мобілізовувати батьків дітей-інвалідів.