"Давайте шукати шляхи диверсифікації поставок. Бо це занадто висока ціна – немає таких аналогів. Вважаємо, що російська сторона повинна зрозуміти це" , – сказав він.
Міністр нагадав, що в грудні 2013 року Газпром погодився на ціну в $ 268,5 за 1 тис. куб. м , а, значить, вважав її економічно обґрунтованою.
За словами Продана, українська сторона буде намагатися вести переговори про збереження цієї ціни або ціни в $385 за 1 тис. куб. м, яка була б встановлена з урахуванням дії знижки за харківським угодами 2010 року в обмін на продовження оренди Чорноморського флоту.
Міністр повідомив , що вже шість компаній подали заявки на поставку газу в Україну з Польщі, і "Нафтогаз України" найближчим часом може почати закупівлю з цього маршруту з можливим тендерним відбором постачальника.
Продан уточнив, що нинішні можливості отримання газу Україною з Європи становлять 20 млн куб. м на добу.
Він підкреслив, що особливі надії покладаються на поставки за маршрутом зі Словаччини, потенціал якого складає 20 млрд куб. м на рік.
Для його розблокування Україна веде переговори з ЄС, зазначив міністр.
Нагадаємо, у зв’язку з відміною нульової ставки мита на газ ціна на російське паливо для України у квітні зросте до $485 за 1 тис. куб. м.