Україна втратила 1,5 млн т зернових через анексію Криму та війну на Донбасі – міністр АПК

5 Березня 2015, 15:23

Україна втратила 1,5 млн тонн зернових у зв’язку з анексією Криму та війною на Донбасі і зараз готує судові позови, аби не втрачати активи. Про це розповів в інтерв’ю «Українському тижню» міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Ми втратили 1,5 млн т зернових (через окупацію Криму та події на Донбасі – Ред.). Не кажучи про втрачені підприємства. Наприклад, великий завод у Донецьку, що належав нашим закордонним інвесторам, тваринницькі комплекси», – каже міністр.

Що стосується Криму, то близько 40 тамтешніх компаній, які належали до нашої аграрної галузі («Масандра», «Новий Світ»), націоналізовано РФ, додає Павленко.

«Зараз Україна формує судові позови, працює над перереєстрацією торгових марок: жоден актив ми не збираємося віддавати», – зазначає він.

Міністр також наголошує на тому, що на Донбасі й Луганщині зараз існує велика проблема з посівною.

«Банки та інвестори не хочуть її фінансувати, оскільки низку угідь потрібно розміновувати й невідомо, яка сторона збере урожай», – інформує голова міністерства.  

Незважаючи на це, за даними міністра АПК, сьогодні аграрна галузь залишається локомотивом української економіки.

«(Аграрна галузь – Ред.) єдина, яка показала зростання і залишається прибутковою. Всі експортоорієнтовані продукти мають позитивні результати. Незважаючи на те що гривня постійно падає, наш аграрний сектор став конкурентнішим у 3,3 раза (порівняно з минулим роком). Для іноземних партнерів зараз привабливіша купівля української продукції», – наголошує Олексій Павленко.

Повну версію інтерв’ю читайте в черговому числі «Українського тижня» (№9).