Український тиждень № 9 (381) від 5 березня, 2015

Зміст номеру:
Незадовго до загибелі Боріс Нємцов зауважив: якщо Надія Савченко помре в московській тюрмі, це означатиме особисту вину Путіна і, як наслідок, персональні санкції для російського президента й неминучий суд у Гаазі – вбивць не прощають. Сьогодні звільнення Надії набуває символічного значення.
Юлія Олійник
Суспільство
Росія – країна мерців, Нємцов для неї був занадто живим.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Сміливість, харизма, почуття гумору й чесність – ці якості в людині викликають захоплення. Але в путінській Росії вони означають політичне забуття, а у випадку Боріса Нємцова – смерть. Це був мій найближчий друг у російській політиці. Я знав його від кінця 1990-х, коли він марно намагався стримати грабунок і авторитаризм, які потім привели до влади нинішнього кремлівського лідера та його приятелів-кагебеш­­ників.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Боріс Нємцов – наразі один з останніх росіян, чия смерть могла схвилювати Україну. Бо давно вже не цікаво, що там у них робиться. Ну є окремі світлі люди, їх не може не бути. Навіть у гітлерівській Німеччині знаходилися праведники. А Ілля Еренбург усе одно написав: «Убей немца».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи зможе Україна пережити наступний опалювальний сезон без закупівель газу та вугілля в Росії
Олександр Крамар
Економіка
Як знецінення гривні через легковажність влади загрожує національній безпеці України
Любомир Шавалюк
Економіка
Підтримка Заходом України абсолютно неадекватна
The Economist
Економіка
В інтерв’ю Тижню міністр аграрної політики та продовольства розповів про своє ставлення до мораторію на продаж сільгоспземель, олігархізацію АПК, пояснив різницю між українським та європейським фермерами й назвав збитки сектору від війни на Донбасі та анексії Криму.
Тетяна Омельченко
Політика
Мій друг Євген Степаненко привіз із фрон­­ту скромненьку брошурку на 16 сторінок завбільшки з долоню «Пам’ят­­ка учаснику антитерористичної операції» – цілі поточної війни в запитаннях і відповідях. Оцінюю її рівень скептично, він вибухає: «Як ти не розумієш? На передовій саме цього бракує! Напиши ти краще!».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Погляд на комплектування військ зсередини
Дмитро Лиховій
Суспільство
Є на сайті Верховної Ради дуже цікавий розділ під назвою «Законопроекти». Там викладають проекти законів, які згодом, якщо пройдуть всю процедуру, мають потрапити до сесійної зали. Зрозуміло, що три чверті з них так ніколи й не виносяться навіть на голосування. Проаналізувавши законодавчі надходження за останній тиждень, доводиться констатувати: нинішня Верховна Рада є напрочуд неефективною структурою.
Богдан Буткевич
Авторські колонки
Тиждень розмовляв про хід мобілізації із заступником начальника управління інформаційних технологій Міністерства оборони України полковником Сергієм Галушком.
Богдан Буткевич
Суспільство
Тиждень запитав бійців добровольчих батальйонів про те, як на фронті розуміють відмінність між «нами» і «ними»
Валерія Бурлакова, Станіслав Козлюк
Суспільство
Тиждень розмовляв з офіцером 40-го батальйону «Кривбас» Віктором Коваленком про мотивацію військових, вплив на їхній бойовий дух заяв політиків та співпрацю з населенням у Дебальцевому.
Станіслав Козлюк
Суспільство
В Україні служба жінок в армії нарівні з чоловіками швидше незвичний факт. У Норвегії через рік вона стане обов’язком, а в Ізраїлі вже давно є нормою
Ольга Ворожбит
Суспільство
Рік від початку війни. Календар змушує підбивати підсумки. І головні запитання, що весь цей час не полишали моїх українських донецьких, тепер убивають наповал. Адже роковини. Поминальні для нас дні…
Олена Стяжкіна
Суспільство
Сергій Сакадинський – луганський журналіст, який провів у полоні в бойовиків «ЛНР» майже півроку. Потрапивши туди ще влітку, вийти на волю зміг лише в січні завдяки внутрішньому конфлікту в середовищі сепаратистів. Про те, як і чому він потрапив у підвал, Сакадинський розповів в інтерв’ю Тижню.
Денис Казанський
Суспільство
ФРН стає світовою дипломатичною потугою швидше, ніж хотіла
The Economist
Світ
Наближається очікувана «золота доба» газу, але споживачі наживаються набагато раніше за виробників
The Economist
Економіка
Естетика доби Лукашенки як зразок пострадянського диктаторського стилю
Сяргєй Пульша
Подорожі
Є люди з успішним досвідом діяльності в стількох професіях, що важко сказати, ким конкретно вони є. Найбіль­­ше, мабуть, підходить слово «активіст». Саме таким є Леонід Кантер – відомий український мандрівник, організатор першого мистецького екохутора Обирок і численних музичних та арт-фестивалів, письменник. А ось тепер ще й активіст Майдану, представник першої хвилі добровольців на фронті та режисер двох прекрасних стрічок про війну на Сході: «Війна за свій рахунок», яку він зняв, воюючи як доброволець у складі 2-го батальйону Нацгвардії імені Кульчицького, та «Добровольці Божої чоти» про діяльність Добровольчого українського корпусу. З останнім фільмом Кантер їздить країною і з успіхом показує її. Про кіно, війну та людей Тиждень і поспілкувався з Леонідом.
Богдан Буткевич
Культура
У кримському місті Саки оголошено проведення нестандартного педагогічного експерименту. Чиновники окупаційної «міської адміністрації» на півдня поступляться своїми робочими місцями підліткам, що мають проблеми з вихованням. Юні хулігани займуть кабінети начальників відділів архітектури, торгівлі тощо.
Лесь Терен
Суспільство
Більш ніж за 300 днів блукання макіївськими та донецькими вулицями я так і не намацав твердого ґрунту, на якому можна було б умостити величезне тіло терору. Не зміг. Хочу сказати, коли дивитеся на людину, підперезану поясом шахіда, яка стверджує, що їй начхати, позбавить вона життя когось одного чи 500 млн, ви можете скільки завгодно з нею не погоджуватись, але чого в неї не відняти, то це відвертості.
Станіслав Васін
Суспільство
Ніби й парадокс, але очевидність: вільне су­спільство часом виявляється безборонним до відвертої брехні та нахабних маніпуляцій.
Алла Лазарева
Авторські колонки