Інцидент із підривом місії ОБСЄ на Донбасі показує необхідність розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Про це повідомили в постійній місії України в міжнародних організаціях у Відні, передає Українська правда.
Як повідомили в місії, заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг доповів делегаціям-учасницям ОБСЄ про підрив машини місії на окупованій частині Луганської області.
"Станом на цей час скликання позачергового засідання Постійної ради ОБСЄ щодо інциденту не планується. Водночас сьогодні Австрійським головуванням було проведено інформаційний брифінг для делегацій держав – учасниць ОБСЄ щодо вказаної події, в якому, серед інших, взяв участь Перший заступник Глави СММ ОБСЄ А.Хуг у режимі відеозв’язку", – повідомили у місії.
У повідомленні додали, що захід розпочався хвилиною мовчання з приводу загибелі працівника СММ.
На питання, чи не збирається Україна порушувати питання про поліцейську місії у зв'язку із підривом машини, у місії відповіли:
"Нинішній трагічний інцидент доводить необхідність істотного посилення міжнародної присутності на Донбасі, зокрема, шляхом розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ з належним мандатом".
У місії додали, що Україна на регулярній основі та в різних форматах, у тому числі в рамках ОБСЄ, порушує питання щодо розгортання міжнародної поліцейської місії в Україні з метою стабілізації безпекової ситуації на Донбасі, викликаної російською агресією проти територіальної цілісності і суверенітету України.
Нагадаємо, у неділю, 23 квітня під час патрулювання у районі окупованого села Пришиб Луганської області підірвався на міні автомобіль СММ ОБСЄ. Загинув медик зі складу місії, громадянин США. За даними ОБСЄ, постраждали двоє працівників місії з Німеччини і Чехії. Президент України Петро Порошенко цього ж дня провів телефонну розмову з Державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, під час якої запропонував активізувати розгляд питання про розміщення на Донбасі міжнародного миротворчого контингенту під егідою ООН.
У 2016 році президент України Петро Порошенко повідомив, що учасники «нормандських переговорів» домовилися про введення на Донбас збройної поліцейської місії ОБСЄ, яка повинна забезпечити підготовку до проведення місцевих виборів в регіоні. Як повідомив у жовтні прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, Владімір Путін в цілому погодився на розміщення збройної місії ОБСЄ на Донбасі. Проте в листопаді глава МЗС РФ Сергєй Лавров уже заявив, що російська сторона не підтримує введення озброєної місії ОБСЄ на Донбас.