За словами Вілкула, «для розвитку авіаційної галузі уряд проводить системну роботу з підвищення безпеки польотів, впровадження сучасних систем навігації, залучення на ринок України нових лоу-кост компаній та розвитку авіаційної інфраструктури. 28 листопада у Вільнюсі на саміті Східного партнерства буде парафовано Угоду між ЄС, його державами-членами й Україною про Спільний авіаційний простір».
Віце-прем’єр наголосив, що приєднання України до вільного авіаційного простору фактично створить додаткові можливості щодо відкриття рейсів за новими напрямками як для українських, так і зарубіжних авіакомпаній.
Як відомо, Україна і Європейський Союз під час 8-го раунду переговорів у Брюсселі 21-22 жовтня узгодили текст угоди про єдиний авіаційний простір і домовилися про подальшу співпрацю з метою підготовки документа до підписання.
«Створення спільного авіаційного простору є одним із ключових елементів реалізації майбутньої Угоди про асоціацію між Україною і ЄС у сфері транспорту», – наголошувалося в повідомленні Представництва України при ЄС і Європейському співтоваристві з атомної енергії.
Переговори з укладення угоди між Україною і ЄС про спільний авіаційний простір почалися в грудні 2007 року. Відповідно до Плану першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС на 2013 рік ці переговори мають завершитися впродовж 2013 року. Мета укладення угоди – поступова лібералізація ринків, використання загальних правил на основі правил ЄС у галузі цивільної авіації, сприяння промисловій та операційній співпраці.
Нагадаємо, раніше під час саміту у Вільнюсі планувалося підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Втім, 21 листопада Кабінет міністрів України своїм рішенням призупинив підготовку до підписання цього документу.
Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.