НОВИНИ

Українським авіакомпаніям дозволили відкривати нові рейси у США

Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA, Federal Aviation Administration) повернула Україну в першу категорію безпеки. Про повідомили в Державній авіаційній службі України.

"Сьогодні посольство США офіційно вручило нам повідомлення про повернення України в першу категорію FAA", - зазначили в Державіаслужбі.

Цей факт дозволяє українським авіаперевізникам розширити географію польотів, а також запустити прямі авіарейси до США, чого раніше українські перевізники зробити не могли  оскільки Україна перебувала у другій категорії з безпеки FAA.

Згідно прес-релізу Державіаслужби рішення FAA, яке відносить Україну до першої категорії програми IASA, базується на результатах аудиту, згідно з яким Державіаслужба відповідає всім нормам Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

"Федеральна авіаційна адміністрація США визнала значний прогрес в галузі авіаційної безпеки в Україні та створення прозорої системи управління авіаційною галуззю. Державіаслужбою завершена складна і тривала робота з повернення України до першої категорії FAA, яка дозволить розширити географію польотів українських перевізників в США і спростить дозвільні процедури в Канаду, Японію, Австралію", - цитують у повідомленні голову Державіаслужби Анатолія Колісника.

У той же час, як повідомило журналістам інформоване джерело, авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ, Київ) вже подала заявку на виконання рейсів з Києва до Нью-Йорка з літньої навігації 2014 року (з 31 березня).

Державіаслужба нагадує, що після проведення в 2004 році аудиту FAA, через виявлені невідповідності міжнародним вимогам ICAO, у квітні 2005 року Україна була переведена в другу категорію програми IASA, а всім українським авіакомпаніям було заборонено відкривати нові рейси у США, використовувати додаткові літаки і/або збільшувати частоту на маршрутах, які вже існували на момент завершення аудиту, а також укладати договори code - share з американськими авіакомпаніями, до отримання першої категорії.

Протягом усього часу перебування країни в другій категорії FAA повітряні судна українських авіакомпаній, що здійснюють рейси до США, підлягали додатковим перевіркам у аеропортах США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.