Україна цього року може закупити велику партію летальної зброї з США – посол

29 Липня 2019, 10:22

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що українська сторона відпрацьовує контракт на закупівлю великої партії летальної зброї в Сполучених Штатах, який може бути реалізований вже нинішнього року.

 

"Ми очікуємо, що вже цього року буде реалізований великий проект закупівлі летальної оборонної зброї", – зауважив український дипломат.

 

Зокрема, посол не став уточнювати специфікації озброєнь, однак зауважив, що це стало можливим "завдяки довірі до України, якої не було ще в 2015 році", а також змінам українського законодавства, які сьогодні реформували цю сферу.

 

"Для того, аби пройти цей шлях, потрібно було зробити важливі кроки, наприклад, відкрити можливість прямої закупівлі озброєнь Міністерством оборони за кордоном, в першу чергу у США. Чому я кажу "в першу чергу", бо 92% всієї військово-технічної допомоги, яку Україна отримала за чотири роки, надійшло зі Сполучених Штатів. Підкреслю, 92%" ,- зазначив Чалий.

 

До того ж він наголосив, що у сфері оборони й безпеки Україна для США зараз є стратегічним партнером, і відповідні інструменти такої взаємодії вже діють незалежно від політичних процесів в Україні і США.

 

Нагадаємо, що посол України в США Валерій Чалий назвав теми, які варто обговорити Зеленському на зустрічі з Трампом.