НОВИНИ

Чалий назвав теми, які варто обговорити Зеленському на зустрічі з Трампом

Посол зазначив, що для забезпечення підтримки України з боку США потрібно вирішити низку невідкладних питань двосторонньої взаємодії.

Посол України в США Валерій Чалий 29 липня заявив, що для забезпечення безперервної та ефективної підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки потрібно вирішити низку невідкладних питань двосторонньої взаємодії, які доцільно обговорити в першу чергу на запланованій зустрічі президентів двох країн у Вашингтоні.

 

"Вони (невідкладні питання – ред.) стосуються подальшої нашої взаємодії у військово-технічному співробітництві включно із закупівлею озброєнь, співпраці в енергетичній сфері. Це також вирішення деяких проблемних питань у космічній галузі", - зазначив дипломат.

 

Крім того, він зауважив, що це й питання стосовно подальшого забезпечення двопартійної підтримки України з боку республіканців і демократів "з огляду на досить непростий період перед президентськими виборами в США". Це також теми, пов'язані з перспективами діяльності Комісії стратегічного партнерства Україна-США.

 

Так, про це він доповів президентові Зеленському особисто, щоб українська сторона мала "сильну переговорну позицію" перед зустріччю у Вашингтоні.

 

Зокрема, Чалий наголосив, що з певного моменту посольство припинило займатися змістовним наповненням візиту до США Президента України, хоча це є обов'язком дипустанови відповідно до нового Закону України "Про дипломатичну службу". Замість цього відбулося кілька зустрічей представників нової адміністрації в американській столиці.

 

"Ми допомагали організувати переговори представників президента у Вашингтоні, зокрема секретаря РНБО Олександра Данилюка та помічника президента Андрія Єрмака, які перебрали на себе питання підготовки візиту президента. Посольство виконує всі доручення, але очевидно, що питання щодо змісту візиту треба ставити тепер Офісу президента", - сказав посол.

 

Нагадаємо, що США готуються до проведення зустрічі президента України Володимира Зеленського з главою Білого дому Дональдом Трампом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.