Росія і Україна через посередників намагаються домовитися про відновлення ключового міжнародного повітряного коридору над Чорним морем для комерційних авіарейсів. Про це повідомили міжнародні ЗМІ, посилаючись на джерела в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO).
Згідно з повідомленням, відновлення авіаперельотів збільшило б суму зборів, таких необхідних бюджету, та зменшило б навантаження на інші завантажені повітряні шляхи.
Дискусії щодо цього питання розпочалися в кулуарах форуму з питань безпеки Міжнародної організації цивільної авіації безпеки, яка відбудеться протягом 2-5 лютого в Монреалі. Лідери у сфері авіації під час згаданої зустрічі обговорять нові стандарти безпеки, зважаючи на низку авіакатастроф, через які 2014 рік став найбільш смертоносним за останні десять років в історії комерційних авіаперевезень. Крім того, особливу увагу під час переговорів приділятимуть перельотам над зонами конфліктів.
Джерела, знайомі з ситуацією, повідомляють, що наразі тривають переговори щодо відновлення під контролем України міжнародних рейсів з Криму, анексованого Росією.
Інше анонімне джерело повідомило, що на форумі обговорювали організацію подальших переговорів між Україною та РФ для вирішення цього питання.
Разом з тим представник компанії Lufthansa заявив, що будь-які рішення щодо відновлення авіаперельотів Крим, фактично контрольований росіянами, не змусять німецького перевізника переглянути свої маршрути.
«Для нас повітряний простір буде залишатися закритим,» – зазначив прес-секретар компанії.
«Загалом, перевізники можуть самостійно приймати рішення щодо маршрутів», – додав прес-секретар Condor – німецької авіакомпанії, що належить туристичній групі Thomas Cook Group Plc (TCG.L).
"Навіть якщо маршрут відкриють, ми можемо прийняти рішення не літати над ним», – додав він, зазначивши, що Condor не літав над Україною близько року.
Представник Norwegian Air Shuttle наголосив, що вони не змінюватимуть свої маршрути, доки повітряний простір не вважатиме безпечним Євроконтроль – Європейське агентство управління повітряним рухом.
В свою чергу Євроконтроль наразі не коментував ситуацію.
Як відомо, раніше в ІСАО назвали тероризмом захоплення РФ контролю над повітряним простором Криму.
Як повідомлялося, після анексії Криму Державіаслужба оголосила повітряний простір над півостровом закритим для польотів.
Нагадаємо, на початку квітня Євроконтроль заборонив польоти до Криму, зокрема в Сімферополь і Севастополь.