Україна та Польща до грудня узгодять кроки щодо спільних сторінок історії – Дуда

24 Серпня 2016, 14:57

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що польська та українська сторони продовжать діалог з питання спільних сторінок історії, і сподівається, що вже в грудні будуть узгоджені "конкретні речі". Про це він сказав після зустрічі з президентом України в середу в Києві.

"Ми говорили з президентом (Петром Порошенком – Ред.) про складні питання, пов'язані з історією та історичною пам'яттю. Ми будемо продовжувати діалог з цього питання, спільно будемо прагнути до того, щоб він був ще більш продуктивним, ніж сьогодні. Ви можете сподіватися також на наші узгоджені дії в цьому питанні. Уже в грудні, думаю, ми зможемо говорити про конкретні речі", – сказав Дуда.

«Ні в якому разі цей діалог не має працювати на користь третьої країни. Від будь-яких ускладнень стосунків не виграють ні поляки, ні українці», – сказав у свою чергу український президент.

На думку Порошенка, політики мають сказати своє слово щодо того, що «ми пробачаємо і просимо пробачення».

Президент України висловив сподівання, що порозуміння буде знайдено найближчим часом та ще раз наголосив: «Українська сторона готова до відвертого та конструктивного діалогу з питань трагічних сторінок нашої спільної історії».

Як повідомлялося, 22 липня Нижня палата польського парламенту ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її геноцидом польського народу. За рішенням Сейму, 11 липня оголосили Національним днем пам’яті.

Перед цим Порошенко у Варшаві поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії, ставши на коліно перед ним. Президент Польщі Анджей Дуда високо оцінив такий крок української делегації.