Міністри освіти України Лілія Гриневич зі своїм болгарським колегою Красіміром Валчевим у четвер, 26 квітня, підписали декларацію щодо імплементації мовної статті закону "Про освіту" та гарантування прав болгарської меншини. Про це повідомляє прес-служба МОН.
За словами Гриневич, Україна реалізує всі рекомендації Венеційської комісії. Зокрема, уже підготовано дорожню карту, що містить перелік законодавчих та інших заходів для поступового впровадження мовної статті.
"У декларації йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Сторони окремо підтвердили важливість вивчення державної мови "як чинника інтеграції країни та суспільної згоди через розширення вживання державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою", – йдеться в повідомленні.
Водночас зазначається, що документ також передбачає, що Україна та Болгарія працюватимуть над новим протоколом про співробітництво і обмін між відомствами країн на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.
"Міністр Красімір Валчев підтвердив, що для Болгарії розвиток партнерських стосунків з Україною є дуже важливим, тому активна співпраця продовжується та вже найближчим часом болгарська сторона надішле свої пропозиції до проекту Протоколу", – наголошується в повідомленні.
Нагадаємо19 вересня, голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав ухвалений раніше парламентом закон "Про освіту" і передав документ в Адміністрацію президента України. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту".
Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.
У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.