Україна розпочала технічні консультації з Росією щодо транзиту вантажного транспорту

15 Лютого 2016, 14:27

Україна почала технічні консультації з Міністерством транспорту РФ з питання транзитних автомобільних перевезень між країнами. Про це повідомив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський на брифінгу в понеділок.

"Сподіваюся, найближчим часом буде вироблене зважене рішення по цій темі", – сказав він.

При цьому міністр зазначив, що акції українських громадських активістів зі спробою блокування російських фур не є порушенням законодавства: наприклад, такі акції проходять в країнах Європи.

Тим часом, як підкреслив Пивоварський, обмеження Росією українського транзиту є прямим порушенням міжнародного законодавства.

Як повідомлялося, блокада російських фур в Україні почалася 11 лютого. Станом на день 16 лютого 11 українських областей долучилися до акції.

14 лютого РФ офіційно заявила про аналогічну про блокаду українських вантажівок. 15 лютого уряд України офіційно призупинив рух російських вантажівок територією країни.

У Кремлі обурилися блокуванням російських вантажівок на території України і пригрозили новими заходами у відповідь, якщо ця проблема не буде знята. 

На думку російського прем’єр-міністра Дмітрія Мєдвєдєва, блокування руху російських фур в Україні є порушенням міжнародного права.