"Проект вже існує. Він зараз активно обговорюється в ООН", – повідомив Перебийніс, уточнивши, що документ внесла Україна .
"Ми пропонуємо, щоб Генасамблея ООН підтвердила суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в рамках міжнародно-визнаних кордонів" , – повідомив представник МЗС.
Крім того, в проекті резолюції міститься заклик до мирного врегулювання ситуації і утримання від односторонніх дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.
Також у документі йдеться про визнання референдуму в Криму нелегітимним і таким, який не може стати основою для перегляду статусу Автономної Республіки Крим та Севастополя.
"Також у резолюції міститься заклик не визнавати будь-яка зміну статусу Криму і Севастополя на основі цього референдуму і утриматися від дій, спрямованих на визнання цього статусу" , – підкреслив Перебійніс.
Він також додав, що питання демілітаризації Криму в проект резолюції не включений.
Генасамблея ООН збереться 27 березня в Нью-Йорку.
Нагадаємо, що 15 березня Рада безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо вирішення кризи в Україні. Її підтримали 13 держав. Росія застосувала вето. Китай при голосуванні утримався.
Генеральна асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. Вона складається з представників усіх 193 держав – членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення із інших питань приймаються простою більшістю.
Усі резолюції Генеральної асамблеї ООН носять рекомендаційний характер, але мають велику політичну вагу.