Україна працюватиме над застосуванням терміну “російська агресія” в міжнародних документах – Порошенко

27 Жовтня 2016, 17:44

Президент України Петро Порошенко заявив, що українські дипломати будуть працювати над тим, щоб іноземні держави використовували термін "російська агресія" в своїх офіційних документах. Про це він сказав, виступаючи перед студентами і викладачами Острозької академії у четвер, 27 жовтня.

"Зараз під час консультацій з керівництвом Євросоюзу впевнений в тому, що ми поширимо застосування цього терміну", – сказав Порошенко.

За його словами, під час останнього візиту в Осло (Норвегія) в спільній міжнародній заяві президента України і прем'єра Норвегії, вживався термін "агресія РФ проти України". Крім того, завдяки скоординованій роботі українських депутатів і дипломатів в резолюцію ПАРЄ також був включений термін "агресія РФ проти України".

"Я хотів би чітко підкреслити, що у нас немає ніякого АТО. У нас є агресія РФ проти незалежної, суверенної нашої держави", – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка присвячена системним порушенням прав людини на українських територіях, не підконтрольних українській владі. Документ поклав на Росію повну відповідальність за дотримання або порушення прав людини як в Криму, так і на Донбасі.