Україна посіла 86-те місце в рейтингу заохочення торгівлі

24 Травня 2012, 15:38

Рейтинг заохочення торгівлі вимірює, наскільки економіки розвинули інституції, політику та послуги для полегшення вільного притоку товарів та послуг через кордони. Для складання рейтингу було використано чотири блоки факторів, які полегшують торгівлю: доступ до ринку (доступ до національного та міжнародного ринку), адміністрування кордонів (ефективність роботи митниці, ефективність процедур експорту-імпорту, прозорість адміністрування кордонів), транспортна інфраструктура та мережа спілкування (наявність на кількісний склад транспортної інфраструктури, наявність та якість транспортних послуг), бізнес-середовище (регулятивне середовище, фізична безпека).  

Перше місце у рейтингу посів Сінгапур, друге – Гонконг, третє – Данія, четверте – Швеція, п’яте – Нова Зеландія. До десятки найбільш відкритих для торгівлі ввійшли також Фінляндія, Нідерланди, Швейцарія, Канада та Люксембург.

Україна у рейтингу посіла 86-те місце, втративши порівняно з останніми даними на 2010-й рік 5 позицій. При цьому, за свободою торгівлі наша країна випередила Росію (112-те місце), Киргизію (111-те місце), Казахстан (105-те місце), Індію (100-те місце) та Аргентину (96-те місце).

Україну в рейтингу випередили Азербайджан (81-ше місце), Молдова (76-те місце), Болгарія (74-те місце), Сербія (71-ше місце), Румунія (69-те місце), Вірменія (59-те місце).