Україна попросила Естонію не віддавати Росії конфіскований меч вікінгів

4 Березня 2016, 10:45

Україна попросила владу Естонії не віддавати Росії конфіскований естонськими митниками меч епохи вікінгів. Як повідомив в п'ятницю портал телерадіомовлення ERR, з відповідним клопотанням до МЗС Естонії звернувся посол України в Талліні Віктор Крижанівський.

За даними Києва, рідкісна знахідка – не з Росії, як це передбачалося спочатку, а з Волинської області України.

Крижанівський також вважає, що древній меч могли нелегально переправити з території України в Росію. Більш докладні відомості та документи посол обіцяє представити естонській стороні найближчим часом.

"Мені надійшов сигнал з Києва. На зв'язок вийшов співробітник нашого міністерства культури, який займається цим предметом. Після контакту з ним ми прочитали новину на вашому сайті і вивчили публікацію на музейному порталі України, де детально описується історія з мечем, знайденим на Волині, а потім зниклого. Тепер до справи підключився і наш МЗС. У такій ситуації ми вважаємо важливим як мінімум припинити процес передачі знахідки ", – пояснив посол.

За його словами, меч, який на цьому тижні виявили в Естонії, абсолютно ідентичний з мечем, зниклим в Україні.

Стародавню зброю співробітники податково-митного департаменту виявили минулого тижня під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією. У водія – громадянина Білорусі – не було дозволу на транспортування раритету. В ході експертизи з'ясувалося, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 000 євро. Естонія збиралася віддати знахідку Росії.

Як повідомлялося, восени у центрі Києва дослідники розкопали археологічні артефакти ХVІІ століття.

Перед тим під Луцьком спеціалісти розкопали п’ять печей X століття, а також кераміку та металевий ніж часів Київської Русі.

err.ee