НОВИНИ

У центрі Києва дослідники розкопали археологічні артефакти ХVІІ століття

Про музеєфікацію знайдених об’єктів поки що не йдеться.

Під час проведення розкопок на Поштовій площі дослідники виявили ще один осередок археологічних знахідок, що датуються серединою 17 століття. Про це повідомила директор Департаменту культури Діана Попова,  інформує прес-служба КМДА.

Як припускають історики та археологи, мова йде про дерев’яні фортифікаційні споруди.

«На сьогодні зарано говорити про музеєфікацію знайдених об’єктів. Зараз ми працюємо над збереженням знайдених археологічних артефактів. І лише після того, як археологи завершать всі дослідження двох шарів – 11 та 17 століття, а також проведуть їх консервацію, ми зможемо чітко визначитися з музеєфікацією цих безцінних історичних пам’яток», – зазначила вона.

Водночас Попова підкреслила, що інвестор будівництва, яке відбувається на Поштовій площі, висловлює готовність чекати до завершення археологічних досліджень.

Нагадаємо, що взимку 2015 року під час будівництва на Поштовій площі було виявлено культурний шар глибиною 7-8 метрів, що відповідає приблизно 11-13 ст. 27 лютого 2015 року київський міський голова Віталій Кличко доручив зупинити будівництво на місці знахідки. В середині березня 2015 року на розкопі відбувся обвал, внаслідок якого знахідку було частково засипано. У квітні 2015 року через різке потепління дерев’яні об’єкти тимчасово було законсервовано ґрунтом. На початку червня 2015 року було створено інформаційний штаб, який почав напрацьовувати концепцію консервації та музеєфікації знайдених артефактів.

Замовником робіт із експериментального дослідження, збереження та консервації археологічних знахідок на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва на Поштовій площі визначено КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва».

Нагадаємо, на Поштовій площі археологи виявили частину древнього Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.