Україна підтримала пропозицію про тристоронні газові переговори в Брюсселі

25 Листопада 2016, 14:26

НАК "Нафтогаз України" підтримує пропозицію про організацію тристоронньої (у форматі Україна-ЄС-РФ) газової зустрічі в Брюсселі. Про це заявили в прес-службі Нафтогазу.

"Ми підтримуємо пропозицію пана Мароша Шефчович провести тристоронню зустріч у Брюсселі в зручний для сторін час", –  сказано в тексті

"У питанні імпорту газу для українського ринку ми керуємося двома критеріями: ціна і надійність. Негнучкість російських колег за цими критеріями призвела до того, що їхня пропозиція не є конкурентною протягом року. Якщо Газпром прагне повернутися в коло наших постачальників, ми готові обговорити прийнятні умови для цього", – відзначили в Нафтогазі.

В українській компанії підкреслили, що вона є найбільшим транзитером російського газу європейським споживачам.

"Ми забезпечуємо якомога вищу якість цієї роботи, не дивлячись на неодноразові порушення контракту з боку Газпрому. Україна прагне до повноцінної інтеграції з газовим ринком ЄС, тому безперебійний транзит є нашим пріоритетом", – відзначили в прес-службі.

Раніше в цей день Шефчович повідомив, що тристоронні переговори можуть відбутися в найближчі дні в Брюсселі.

"Наступні переговори я б запропонував організувати в Брюсселі в найближчі дні разом з українськими партнерами", – сказав він, зазначивши, що дата буде визначатися з урахуванням графіків учасників переговорів.

У свою чергу міністр енергетики Росії Алєксандр Новак аргументував необхідність зустрічі побоюваннями у зв'язку з низькими, на його думку, запасами газу в українських ПСГ і раннім початком опалювального сезону. За його словами, на переговорах з Шефчовичем обговорювалася можливість продажу Нафтогазу 1,5-4 млрд куб. м газу.