НОВИНИ

Єврокомісія домовилася з РФ про тристоронні газові переговори з Україною

Зустріч може пройти в Брсюсселі в найближчі дні.

У п’ятницю, 25 листопада, Росія і Європейська комісія домовилися про проведення тристоронньої зустрічі з Україною щодо газу. Про це заявив міністр енергетики РФ Алєксандр Новак за підсумками переговорів з віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем у Москві.

"Ключове питання, яке обговорювалося, – це надійний транзит газу європейським споживачам під час проходження осінньо-зимового періоду. З огляду на те, що зимовий період настав у більш ранні терміни, зима очікується холодною, актуальним є питання про надійність транзиту європейським споживачам газу. Ми обговорили реалізацію діючих контрактів і домовилися з паном Марошем Шефчовичем про те, що окремо зустрінемося в тристоронньому форматі разом з представниками української сторони для того, щоб обговорити в рамках діючих контрактів поставки газу, необхідність їх в осінньо-зимовий період і відповідно, виконання контракту, надійне проходження осінньо зимового періоду", – сказав російський міністр.

"Це дуже важливо, тому що, за нашою оцінкою, ми бачимо ризики через те, що в літній період в неповному обсязі було закачано газ в ПСГ України і, відповідно, виникають при низьких температурах ризики прямої нестачі тих джерел газу, які традиційно є джерелами проходження осінньо-зимового періоду", – підкреслив він.

Шефчович зазначив, що тристоронні переговори можуть відбутися в найближчі дні в Брюсселі: "Наступні переговори я б запропонував організувати в Брюсселі в найближчі дні разом з українськими партнерами", – сказав він, зазначивши, що дата буде визначатися з урахуванням графіків учасників переговорів.

Як повідомлялося, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович 25 листопада перебуває з візитом у Москві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.