Як вiдомо, бiльшiсть територiї України розташована в смузi, що вiдповiдає часовому поясу UTC+2 (другий часовий пояс). Це зафiксовано постановою Кабiнету Мiнiстрiв №509 вiд 13 травня 1996 року, вiдповiдно до якої в країнi дiє час другого часового поясу з переведенням щорiчно годинникових стрiлок останньої недiлi березня о 3:00 на одну годину вперед i останньої недiлi жовтня о 4:00 – на одну годину назад.
2011 року, пiсля вiдмови РФ вiд практики переходу на зимовий час i фiксацiї поясiв вiд UTC+4 до UTC+12, Верховна Рада України ухвалила аналогiчне рiшення, але восени воно було скасоване.
Країни Європейського Союзу, бiльшiсть яких розташована в поясi UTC+1, меншiсть – у UTC i UTC+2, переходять на зимовий час.
1930 року в СРСР було введено декретний час, стрiлки годинника було переведено на 1 годину вперед вiдносно поясного часу, який дiяв на той момент, а переведення стрiлок годинника на лiтнiй час було запроваджено з 1 квiтня 1981 року вже щодо декретного часу – в результатi лiтнiй час почав випереджати поясний на двi години.
1990 року декретний час було скасовано на територiї УРСР, проте перехiд на лiтнiй час згодом як скасовувався, так i вводився знову. Наразі вiн дiє.