Україна не купуватиме вугілля у бойовиків – Продан

5 Листопада 2014, 19:05

Україна готова закуповувати для своїх потреб вугілля виключно у державних підприємств, які працюють в східних регіонах України, але не фінансуватиме ці закупівлі, співпрацюючи з бойовиками. Про це 5 листопада повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

«У нас там (на територіях, підконтрольних бойовикам – ред.) є державні підприємства,… ми можемо у них купувати. Наприклад, наші енергогенеруючі компанії, приватні компанії можуть купувати вугілля у держпідприємств», – заявив Продан.

«Звичайно ж, за умови, що буде можливість це вугілля поставити в Україну і бандити, по суті, не блокуватимуть транспортну інфраструктуру. Ми не ведемо жодних переговорів з жодними, так званими республіками», – додав він.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що Україна хоче купувати вугілля на підконтрольних проросійським бойовикам шахтах Донецької та Луганської областей. Зокрема перший заступник міністра енергетики Юрій Зюков заявляв, що таке вугілля коштувало б дешевше за імпортне.

Як повідомлялося, терористи, які орудують на Донбасі, продовжують вивозити українське вугілля до Росії. Зокрема, спостерігачі ОБСЄ щодня фіксують конвої з вантажівками.

Крім того, за даними міліції, з шахт «Червонопартизанська» та «Харківська», які входять в «ДТЕК Свердловантрацит», бойовики вже вивезли понад 500 тонн вугілля.

Разом з тим, у вересні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна уклала договори щодо постачання вугілля з Росії.