Україна не буде просуватися в імплементації мінських угод без виконання безпекового пакета – Порошенко

15 Жовтня 2016, 11:30

Президент України Петро Порошенко заявляє, що невиконання пакета з безпеки з боку противника перешкоджає просуванню України в політичному процесі реалізації Мінських угод. Про це він сказав, виступаючи під час передачі озброєння і військової техніки особовому складу ЗСУ в Чугуєві (Харківська область) у суботу.

"Не припиняються спроби ворога зірвати Мінські домовленості, хтось намагається забезпечити критичну хвилю щодо Мінська. Я наголошував і наголошую ще раз: цей Мінський план передбачає чіткі заходи та критерії. Поки не буде виконана складова з безпеки, пакет з безпеки, Україна далі в політичному процесі просуватися не буде", – сказав він.

Порошенко знову нагадав, що пакет з безпеки передбачає повне припинення вогню, виведення іноземних військ з української території, передання на першому етапі під контроль ОБСЄ, а на другому етапі – під контроль України неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону, відведення важкої техніки і артилерії, безперешкодний доступ спостерігачів ОБСЄ до всієї території.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

1 жовтня відведення відбулося поблизу Золотого, 7 жовтня – біля Петрівського. Розведення сил і засобів у Станиці Луганській не відбулося через обстріли бойовиків.