ЛІГАБізнесІнформ повідомляє, що на розробку шельфу надійшло дві заявки від компаній ЛУКОЙЛ Оверсіз і ExxonMobil, проте друга заявка є загальною і включає пропозиції компаній ExxonMobil, Shell, Petron ("дочка" OMV) і НАК Надра України. У разі перемоги ExxonMobil виступить оператором підписання УРП.
На розробку Фороської ділянки шельфу заявок не було подано.
Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, мінімальний розмір спеціального платежу (премії) до державного бюджету, який вноситься інвестором в 10-денний термін після підписання угоди про розподіл продукції – вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться в межах Скіфської площі Чорноморського шельфу, був встановлений в розмірі 2,4 млрд.грн. Мінімальний обсяг інвестицій на першому етапі геологорозвідувальних робіт (що повинні завершитися протягом п'яти років) повинен складати не менше 1,6 млрд грн, на другому етапі, в тому числі дослідно-промислової експлуатації, як сумарний обсяг інвестицій, необхідних, зокрема, для промислової розробки – визначався за умовами конкурсу. Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв.
"Максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору будуть компенсовані його витрати, встановлена на рівні 70%, а частка держави в прибутковій продукції повинна складати не менше 20%. СРП буде укладено на 50 років", – зазначив Ставицький.
Міністр також повідомив, що кожна з компаній для участі в конкурсі придбала конкурсну документацію по Скіфській ділянці за 12 млн грн, а також заплатила за участь в конкурсі по 1 млн грн.
Ставицький запевнив, що конкурс буде проходити абсолютно прозоро, а переможець буде оголошений Міжурядовою комісією протягом найближчого місяця.
Нагадаємо, у червні Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» довело видобуток природного газу на шельфі Чорного моря до 3,1 млн. куб. м на добу, що є історичним максимумом.
Читайте також: Страшний сон Газпрому. Україна може перетворитися на впливового гравця газового ринку