Україна найближчим часом ухвалить закон про дві державні мови?

18 Березня 2012, 20:19

«У цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлені люди, в цьому зацікавлене населення, що розмовляє двома мовами – українською та російською», – заявив Янукович.

Президент визнав, що у певний час «у мовному питанні були перекоси». Однак гарант упевнений, що наразі такої проблеми не існує. Він зазначив, що «питання, яке виникає від виборів до виборів, необхідно врегулювати на законодавчому рівні».

Під час інтерв'ю Янукович апелював до світової практики: «багато європейських країн двомовні, окремі мають три державні мови й нормально живуть», – сказав президент.

Також Янукович зазначив, що в Україні є регіони, де люди розмовляють трьома або чотирма мовами. Відтак, на думку гаранта, для таких людей необхідно створити відповідні умови, зокрема у навчанні.

«Ми робимо все для збереження культурного спадку народів, що проживають на території України. На це направлено державну політику», – резюмував Янукович.

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 28% українців підтримують надання російській мові статусу державної.