НОВИНИ

  ▪   Марина Міщенко

Експерт: Янукович не може розраховувати на допомогу Заходу у відносинах з Кремлем

У відносинах з Росією Віктор Янукович не може розраховувати на підтримку Заходу. Про це пише експерт з політики ЄС та Росії щодо України, Молдови та Білорусі Ольга Шумило-Тапіола в своїй статті, опублікованій на офіційному сайті дослідницького центру Carnegie Endowment for Peace (Брюссель).

«Україна сьогодні не має ні важелів впливу на Росію, ні гарантій з боку Росії. Янукович не може розраховувати на підтримку Заходу у відносинах з Москвою. Його внутрішньополітичні катастрофи привели до віртуального заморожування відносин з ЄС. Угода про асоціацію, яка раніше розглядалась як захист від Митного союзу Москви, можливо, більше не є варіантом для Києва. Деякі дипломати в ЄС в приватному спілкуванні припускають, що були б не проти українського руху на схід, оскільки це щонайменше призведе до більшої стабільності та передбачуваності». – пише Шумило-Тапіола. 

Втім, на її думку, Путіну навіть не доведеться вживати надзвичайних заходів для просування своєї політики в Україні.

«Якщо він почекає, то Київ в кінці-кінців сам дасть те, що йому треба», - вважає експерт.  

Шумило-Тапіола також зазначає, що хоча українські провладні та опозиційні еліти і бояться маршу Москви на Україну, тим не менше, вони або не шукають рішення, або шукають їх в неправильних місцях. 

«Їх розмови про те, що подальша інтеграція з ЄС є єдиним життєздатним напрямком для України є лише розмовами. Їх страх перед Росією не є достатньо сильним, щоб підштовхнути їх припинити «говорити розмови» і почати йти до ЄС», - переконана експерт.

«Якщо Путін вважатиме за краще ігнорувати Україну протягом наступних кількох місяців, місцева еліта розслабиться і зосередитися на більш нагальних питаннях, таких як жовтневі парламентські вибори 2012 року. Однак, якщо він знайде «підходящий час» для України, немає ніякої гарантії, що Янукович зможе протистояти тиску з боку Кремля, або, що українська опозиція буде достатньо сильною, щоб блокувати зближення з Москвою», - додає вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.