Цього року Україна лідирує у рейтингах найкращих армій світу, піратства й недооцінених валют.
Стрімкий підйом у рейтингу найкращих армій світу
Цього року Збройні сили України піднялися на 21 місце в рейтингу армій світу. Про це йдеться в рейтингу 35 найбільш потужних армій світу, представленому американським виданням Business Insider.
Згідно з даними дослідження, в української армії 22 мільйони військовозобов'язаних, 4,112 тисяч танків, 400 літаків, 1 підводний човен і бюджет в 4,88 млрд доларів.
Україна обігнала армії таких країн як Іран, В'єтнам, Таїланд і Саудівська Аравія.
На першому місці рейтингу опинилася армія США, друге місце займає Росія, а на третьому місці армія Китаю.
Замало миру
Однак у рейтингу мирних країн Україна посіла 141 місце. Осередком миру у світі залишається Європа. Такого висновку дійшли в Інституті економіки та миру (IEP) в результаті досліджень «глобального індексу миру» (GPI).
До рейтингу IEP увійшли 162 країни світу, серед яких найбільш мирними визнали Ісландію, Данію та Австрію. Найгірші справи у Сирії, Афганістані та Південному Судані.
У 2013 році Україна посідала 111 місце, цього року –141 – між Кот-д’Івуар та Чадом.
За добротою Україна – «у хвості»
Окрім того, Україна виявилася на 99-те місці за показником доброти в світі до всього людства та планети. Тим часом Ірландія стала найдобрішою країною, а ще посіла перше місце за такими показниками як процвітання та рівність. За Ірландією ідуть Фінляндія та Швейцарія. До топ-5 потрапили Нідерланди та Нова Зеландія.
Росія розташувалася на 95-й сходинці, між Гондурасом та Демократичною республікою Конго.
Рейтинг The Good Country Index, складений за даними ООН, Світового банку та інших організацій. Країни оцінювалися за такими критеріями як свобода преси, кількість біженців, яким надали притулок, обсяг експорту зброї та кількість Нобелівських лауреатів. Враховувалося і те, який внесок країна робить до науки та культури, міжнародної безпеки, добробуту планети тощо.
Першість у піратстві
Україна на 10 місці у рейтингу країн щодо завантаженню піратського контенту. За кількістю піратських завантажень в різних країнах лідирує Росія, на другому місці – США, на третьому – Італія. У п'ятірку найактивніших країн, що підтримують піратство, також увійшли Бразилія та Іспанія.
Дані отримані в результаті моніторингу сервісом MаrkMonitor активності користувачів мереж eDonkey і BitTorrent з грудня 2013 по червень 2014 року.
Погіршення у розвитку IT
Україна опустилася на 8 позицій у звіті Всесвітнього економічного форуму з розвитку IT в світі. Так, порівняно з минулим роком, вона зараз посідає 81 місце (в 2013 році наша країна була на 73 місці з 144 країн). А в 2012 році, приміром, Україна була на 75 місці в рейтингу,.
Таким чином, зараз Україну в рейтингу випереджає Румунія, Молдова, Польща.
У першій десятці: Фінляндія, Сінгапур, Швеція, Нідерланди, Норвегія, Швейцарія, США, Гонконг, Великобританія, Південна Корея. Примітно, що перша п'ятірка країн в рейтингу в порівнянні з минулим роком не змінилася.
У рейтингу країни ранжуються за показником Networked Readiness Index (індексу мережевої готовності).
Цього року його вважали вираховували з 54 параметрів, таких як політична та регуляторна обстановка, доступність інтернету, рівень його використання мешканцями та бізнесом, його економічний вплив і т.д.
Друга за кількістю заяв на шенген
Тим часом Україна посіла друге місце у списку країн, за кількістю поданих заяв на отримання шенгенської візи у 2013-ому році, по це свідчать дані Європейської комісії, опубліковані на її сайті.
Так, минулого року українці надіслали 1 млн. 556 тис. 677 заяв.
На першій сходинці опинилася Росія (6 995 141 заяв), на третій – Китай (1 497 178), далі розташувалася Туреччина (779 464) та Білорусь (777 813).
Україна покинула ТОП-10 виробників сталі
Україна за підсумками роботи металургійних підприємств в серпні 2014 року скоротила виробництво сталі на 37% в порівнянні з серпнем 2013 року – до 1,767 млн тонн, опустившись з 10 на 11 місце в рейтингу 65 країн – основних світових виробників цієї продукції, йдеться в рейтингу Всесвітньої асоціації виробників сталі (Worldsteel). Варто зазначити, що у квітні Україна була на 9-му місці.
Покращення у рейтингу конкурентоспроможності
Україна посіла 76 місце у новому щорічному рейтингу конкурентоспроможності, представленому Всесвітнім економічним форумом. За останній рік Україна піднялася одразу на 8 позицій, опинившись між Словаччиною на 75-ому місці та Хорватією на 77-ому. Цьогоріч перше місце у рейтингу вже традиційно посіла Швейцарія.
Автори рейтингу кажуть, що такий стрімкий підйом конкурентоспроможності України, ймовірно, відображає очікування, пов'язані зі становленням у країні нової влади після подій Євромайдану.
Гривня – найбільш недооцінена валюта світу
Українська гривня очолила рейтинг країн світу з найбільш недооціненою національною валютою. Відповідно до індексу, національна валюта України недооцінена на 66,1% щодо долара США і на 67,2% – щодо євро.
За результатами дослідження, до групи країн, національні валюти яких недооцінені на 50% і вище, крім України, увійшли Індія, Південна Африка, Єгипет, Малайзія, Гонконг та Індонезія.
Російська валюта, за даними дослідження, недооцінена на 46,7% щодо долара і на 48,4% – щодо євро.
Про такий рейтинг свідчать дані індексу "Біг Мак" (The Big Mac index) журналу The Economist за липень 2014 року.
Україна у двадцятці країн, найгірших для життя літніх людей
Україна за рік опустилася на 16 позицій у рейтингу країн, де найкраще старіти. Тепер вона посідає 82-му сходинку з 96. Перше місце в світі за рівнем соціального та економічного добробуту літніх людей посіла Норвегія.
До першої десятки також увійшли Швеція, Швейцарія, Канада, Німеччина, Нідерланди, Ісландія, США, Японія та Нова Зеландія.
У Білорусі 64-те місце, в Росії – 65-те. Причому російські пенсіонери стали жити краще – торік країна мала 78-му сходинку.
Україна цього року посіла 82-гу сходинку, опинившись посередині між Ганою та Марокко. Найгіршою країною для того, щоби в ній постаріти, визнали Афганістан.
Згідно висновків Global AgeWatch Index, третина країн світу не готова до того, що населення швидко старішає. У державах із низьким та середніх прибутком лише чверть людей, старших за 65 років, отримують пенсії.
Країни, що перебувають у кінці рейтингу, не здатні запропонувати літнім людям належної безкоштовної медичної допомоги, лікування хронічних хвороб, субсидованого транспорту тощо.
Українські виші у топ-1000 світового рейтингу
Цього року, до топ-1000 потрапило 6 українських вишів, а саме: Національний університет ім. Т.Г.Шевченка, Київський політехнічний університет, Харківський університет імені Каразіна, Сумський університет, Донецький національний університет та Харківська політехніка.
На відміну від минулого та позаминулого року, Національний університет ім. Т.Г.Шевченка опинився у групі вишів "421-430". Таким чином, столичний виш щороку демонструє невеличке зростання.
Проте досить дивно, що Національний університет «Києво-Могилянська академія» не увійшла до списку.
До першої трійки вишів потрапили: посів Массачусетський інститут технологій (США), за ним розташувався Кембрідж (Великобританія) та Імперіал Колледж Лондона (Великобританія). Минулого року трійка вишів виглядала дещо по-іншому. Утім, це не стосується першого місця.
Результати представила Британська міжнародна компанія "Quacquarelli Symonds" (QS). Метою даного рейтингу є визнання університетів як багатогранних організацій, які б могли задовольнити потреби кола зацікавлених: студентів, батьків, вчених, співробітників вишів та роботодавців.
83 cходинка за індексом людського розвитку
У рейтингу Індексу людського розвитку за 2013 рік Україна посіла 83 позицію зі 187 країн і територій, погіршивши результат на 5 позицій, йшлося у доповіді про людський розвиток за 2014 рік, підготовленій Програмою розвитку ООН.
Торік Україна посідала 78 місце в цьому рейтингу.
Індекс людського розвитку (ІЛР) – це підсумкова міра для оцінки довгочасного прогресу за трьома основними вимірами людського розвитку: довге й здоровіше життя й доступ до знань і гідний рівень життя.
Значення ІЛР України за 2013 рік дорівнює 0,734. За період із 1990 до 2013 року значення ІЛР України виросло з 0,705 до 0,734, або на 4,1%.
За матеріалами Німецька хвиля, BBC, Time, Ain.ua.