НОВИНИ

У рейтингу мирних країн Україна посіла 141 місце

Осередком миру у світі залишається Європа. Такого висновку дійшли в Інституті економіки та миру (IEP) в результаті досліджень «глобального індексу миру» (GPI).

До рейтингу IEP увійшли 162 країни світу, серед яких найбільш мирними визнали Ісландію, Данію та Австрію. Найгірші справи у Сирії, Афганістані та Південному Судані.

Експерти відзначили стрімке падіння рейтингів України, Південного Судану та Єгипту. У 2013 році Україна посідала 111 місце, цього року –141 – між Кот-д’Івуар та Чадом.

Серед 25 найблагополучніших країн – наші західні сусіди: Чехія (11), Словаччина (19) та Польща (23). Румунія цього року посіла 35 місце, Молдова – 71.

Білорусь цього року зайняла 92 місце, Росія ж піднялася на 2 пункти і посіла 152 місце по сусідству з Північною Кореєю та Нігерією.

У Інституті економіки та миру відзначили стрімкий розвиток Грузії – у 2013 році вона займала 139 місце. Цього року – 111.

Як відомо, з 2008 року Інститут економіки та миру проводить дослідження для визначення «глобального індексу миру»(GPI). Експерти організації оцінюють «мирність» країни з урахуванням 22 показників, серед яких – терористична діяльність, кількість внутрішніх і зовнішніх конфліктів, кількість переміщених осіб (у відсотках населення),  кількість жертв внутрішніх конфліктів тощо. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.