Україна ініціює оновлення угоди про асоціацію з ЄС

8 Листопада 2019, 13:01

Україна хоче «точково» переглянути угоду про асоціацію Україна-Євросоюз, підписану 2014 року. Про це заявив віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба у Києві під час конференції «Торгові війни: мистецтво захисту», повідомляє Deutsche Welle у п’ятницю, 8 листопада.

 

«Оскільки світ змінюється, ринки змінюються, процеси дуже швидкі і положення угоди повинні бути актуалізовані… Ми не хочемо розібрати угоду на деталі, а потім її знову складати, бо це надзвичайно складний процес з точки зору політичних ризиків. Ми будемо точково підходити по проблемних питань і їх вирішувати», – сказав Кулеба.

 

Як зазначається, українська сторона хоче переглянути як політичну, так і економічну частину угоди.

 

За словами Кулеби, у політичній частині Київ запропонує ЄС підписати нове доповнення до угоди про асоціацію у сфері юстиції. Там йтиметься про захист персональних даних, боротьбу з корупцією, про відмивання коштів та перетин кордону. Це, на переконання України, повинно спростити вихід українських виробників на ринок ЄС.

 

Переговори щодо можливих змін угоди відбудуться 18-19 листопада у Брюсселі, де відбудеться засідання Комітету асоціації.

 

Нагадаємо, раніше оновлення угоди про асоціацію до кінця 2019 року анонсував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.