Україна, Грузія й Азербайджан підписали меморандум про спільне використання поромів Укрзалізниці

8 Вересня 2017, 14:45

В Одесі керівники Укрзалізниці, Грузинської та Азербайджанської залізниць підписали Меморандум про співпрацю та спільне використання поромів Укрзалізниці. Про це повідомили в прес-службі української залізниці.

"Меморандум передбачає створення спільного підприємства для оперування поромами ПАТ "Укрзалізниця" і розвитку маршруту "ЄС-Україна-Чорне море-Грузія-Азербайджан-Каспійське море-країни Азійського регіону", – йдеться в повідомленні.

В Укрзалізниці зазначили, що зараз на балансі підприємства перебувають два пороми "Герої Плевни" і "Герої Шипки". Повідомляється, що на сьогоднішній день ці пороми отримали свідоцтва про право власності та свідоцтва про право плавання під Державним прапором України, на пором "Герої Шипки" отримано Свідоцтво про мінімальний склад екіпажу.

На початку квітня повідомлялося, що між Стамбулом і Одесою запустили пряме пасажирське поромне сполучення.

Раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що в 2018 році "Укрзалізниця" запустить нову поромну лінію із Чорноморська в Грузію. Міністр також повідомив, що в 2016 році була затверджена концепція України і Грузії про створення спільного підприємства з участю приватного партнера для використання українських поромів.

Також нагадаємо, у серпні 2017 року у Росії запрацювала залізниця, яку побудували в Ростовській та Воронезькій області в обхід території України. Financial Times написало, що РФ будівництвом цієї залізниці та проектами "Північний потік-2" і "Турецький потік" планомірно намагається закрити перед Україною вікно в Європу.