Указ Трампа про санкції за втручання у вибори не досить ефективний – сенатор США

13 Вересня 2018, 08:37

Указ президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, який дозволяє вводити санкцій проти іноземців та компаній, які беруть участь у втручання в американські вибори або причетні до відповідного, визнає загрозу, але не досить ефективний. Про це заявив американський сенатор-демократ від штату Меріленд Кріс Ван Холлен у Twitter.

 

"Захист наших виборів від іноземних атак є однією з найбільш нагальних проблем, які стоять перед нашою країною. Указ президента Трампа визнає цю загрозу, але не досить ефективний", – написав сенатор у twitter.

 

За його словами, до проміжних виборів лишилось 55 днів і єдиним справжнім рішенням є прийняття закону DETER Act (Defending Elections from Threats by Establishing Redlines Act – Закон про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень).

 

Нагадаємо, 12 вересня Трамп  підписав постанову щодо запровадження санкцій відносно втручання в американські вибори.

 

Раніше за даними ЗМІ Трамп запланував підписати указ, який дозволить вводити санкції проти будь-яких закордонних компаній та людей за втручання в американські вибори на підставі даних спецслужб. Цільові санкції можуть застосовуватись проти окремих людей або цілих компаній, які звинувачуються у втручанні у вибори в США шляхом кібератак та інших засобів. А

 

Так, у документі будуть перераховані служби, відповідальні за виявлення фактів втручання на чолі з Офісом Директора нацрозвідки, та включаючи ЦРУ, Агентство нацбезпеки і Міністерство внутрішньої безпеки.

 

У Конгрес США раніше внесли кілька законопроектів про санкції проти РФ, серед них –  Deter Act (Закон про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень),  щоб встановити покарання за втручання у вибори. Також поправки, які один із сенаторів назвав "санкціями з пекла", щоб покарати Москву за кіберзлочинність та її діяльність в Сирії , Україні та інших країнах.

 

Нагадаємо, у  США в середу, 22 серпня, розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.