УЄФА не оцінюватиме політичну ситуацію в Україні

2 Травня 2012, 19:11

Заява прозвучала після слів європейських політиків, зокрема австрійських та німецьких, про бойкот української частини футбольного Чемпіонату Європи, який має відбутися цього літа.

Так, в УЄФА зазначають, що згідно статуту Союз повинен бути незалежним від політики.

"Невтручання в політичні справи та захист національних асоціацій від будь-яких форм політичного впливу необхідні, аби підтримувати футбол у дії і забезпечувати його доступність усім і всюди", – йдеться в заяві.

Країни, які приймають чемпіонат, обираються лише на основі футбольних критеріїв, і "УЄФА твердо переконана, що незалежність від політичних поглядів абсолютно необхідна, щоб забезпечити людям гру в футбол, надію та запал, незалежно від політичної ситуації в їхній країні".

"Тому УЄФА не має своєї позиції щодо політичної ситуації в Україні і не займатиме її, а також не втручатиметься у внутрішні урядові справи", – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, низка європейських політиків закликали своїх колег до бойкоту української частини Євро через політичну ситуацію в країні. Зокрема, екс-глава нижньої палати парламенту Італії П`єр Фердінандо Казіні закликав політиків ЄС до бойкоту фінальних матчів в Україні.

Також 30 квітня представник німецького уряду повідомив, що візіт канцлера Німеччини Ангели Меркель в Україну під час Євро-2012 може не відбутися, оскільки залежить від долі Юлії Тимошенко.

Позначки: