НОВИНИ

Європейські політики думають таки їхати на Євро-2012, але сідати окремо від українських урядовців

Президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс закликає до протестів під час проведення Євро-2012 в Україні.

Як повідомляють бельгійські ЗМІ, Мартенс "не буде говорити про бойкот, але закличе політиків, які поїдуть в Україну, наполегливо використовувати кожну можливість, щоб поліпшити права людини, і просити і вимагати відвідати екс-прем'єра Юлію Тимошенко у в'язниці".

"Політично мотивований суд засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі, і, як це випливає зі звітів організації з прав людини (мається на увазі екс-омбудсмен Ніна Карпачова), з нею не по-людськи поводяться у в'язниці", - відзначає президент ЄНП.

У той же час, депутат Європейського парламенту (група народних партій, Німеччина) Міхаель Галер закликає європейських політиків не бойкотувати Євро-2012 і їхати в Україну на чемпіонат, але розділити трибуни з простими фанатами, дистанціюючись від українського керівництва.

Депутат Європарламенту, зокрема, вважає, що замість бойкоту для європейських політиків "пріоритетом повинна бути допомога Тимошенко і вимога дозволити їй залишити Україну і відправитися в Німеччину для проходження лікування".

"Замість того, щоб бойкотувати, політики країн-учасниць Євро-2012 повинні їхати в Україну, але на стадіоні уникати трибун для високопоставлених гостей. Це було б видимим дистанціюванням від уряду Януковича. Європейські політики повинні приєднатися на звичайних трибунах до звичайних фанатів, простих людей , щоб разом підтримувати їх команди", - упевнений європейський політик.

Також євродепутат вважає, що і функціонери з УЄФА можуть приєднатися до звичайних фанатів.

 

Як повідомили в офісі депутата, пропозиція Галера обговорювалося в п'ятницю в Берліні з канцлером Ангелою Меркель у форматі зустрічі 42 депутатів парламенту від Християнсько-Демократичної партії.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.

Як повідомлялося, Тимошенко голодує з 20 квітня на знак протесту проти її побиття і політичної ситуації в Україні. 29 квітня «Батьківщина» заявляла про значне погіршення стану здоров'я екс-прем’єра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.