Першого дня засідання тривало до другої години ночі. Українська сторона постійно відчувала на собі пресинг угорців. Представник України попередив, що коли питання не обговорюватимуться зважено, українська делегація залишить залу засідань.
«Ми пояснили, що Закарпаття – багатонаціональний край, тому ставлення влади буде однаковим до всіх представлених у ньому меншин, без жодних преференцій. На жаль, цих позицій не поділяють наші угорські колеги, компромісу досягнуто не було», – заявив заступник голови Закарпатської ОДА Іван Качур, який брав участь у міжурядовій комісії.
Як повідомлялось, нещодавно Євросоюз розкритикував уряд Угорщини у зв'язку з прийнятими ним новими законами в галузі судової системи, повноважень національного банку і відомства із захисту інформації.
У ЄС вважають, що ці закони суперечать законодавству Європейського Союзу, членом якого є Угорщина.
17 січня Європейська комісія оголосила про початок юридичної процедури, яка може привести до введення санкцій проти Будапешта – якщо угорська влада не внесе поправки в нові закони.
Нагадаємо, нова угорська конституція, яку було прийнято в квітні, викликала протести з боку міжнародного співтовариства. Так, крім іншого, нова конституція позбавляє Конституційний суд права перевіряти закони, які стосуються бюджету, до того часу, поки бюджетний борг складає менше 50 % ВВП.