НОВИНИ

Захід обурений консервативною революцією в Угорщині

Парламент Будапешту прийняв нову конституцію, яка змінює назву країни, послаблює повноваження Конституційного суду, звертається в преамбулі до Бога та християнства, а також визначає подружжя як зв'язок між чоловіком та жінкою, пише німецьке видання Frankfurter allgemeine.

Першим пунктом змін в конституції стала назва країни. Від тепер офіційна назва західного сусіда України Угорщина (кол. Угорська Республіка). В тексті також є  звернення до Угорської Корони, що уособлює концепцію великої угорської держави, яка існувала до підписання у 1920 році Тріанонського договору. За ним Угорщина втратила більш, ніж дві третіх своєї території. А за межами країни опинилося більше 3,5 млн. етнічних угорців. 

Водночас, в тексті наголошується, що країна несе відповідальність за безпеку, розвиток та майбутнє угорських родин, які мешкають за межами Угорщини (йдеться про 2,5 млн осіб, які живуть на територіях Румунії, Словаччини, Сербії та України), що може трактуватися як провокація, наприклад, у Словаччині, відзначає польське видання Gazeta Wyborcza.

Західні експерти і політичні аналітики звинувачують угорців також у закріплені консерватизму на рівні конституції. Аргументом є те, що в Головному законі країни затверджена стаття про збереження інституту сім’ї, визначенням якого є лише зв'язок між чоловіком та жінкою (що на думку організацій гомосексуалістів нівелює їх права). Стаття говорить також про те, що саме сім’я є підґрунтям для національного виживання.

Найбільш неочікуваною пропозицією для підтримки родин, яку поставили на голосування було надання додаткового права голосу сім’ям з дітьми. Додатковий голос отримували б жінки, які мають хоча б одну дитину. Сама пропозиція викликала суперечки в середині самої правлячої партії Фідеc та не була прийнятою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.