Угорщина ініціює у НАТО перегляд програм щодо підтримки України – ЗМІ

25 Травня 2018, 20:12

Уряд Угорщини офіційне звернувся до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга з ініціативою щодо перегляду програм підтримки України. Про це в п'ятницю, 25 травня, повідомляє "Європейська правда".

 

Як зазначається, під час першого засідання новий уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном ухвалив документ "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України". Відповідний  документ Угорщина направила до керівництва НАТО та всіх країн-членів Альянсу.

 

За даними видання, у меморандумі угорська влада стверджує, що реформи в Україні провалилися "попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги".

 

Водночас Будапешт вважає, що Київ не здатен забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління.

 

Крім того, угорський уряд розповів союзникам по НАТО, що Україна "становить небезпеку для сусідніх країн". У виданні наголосили, що через вищезазначене Угорщина пропонує Альянсу переглянути підтримку України.

 

Водночас угорський уряд висловив готовність відмовитися від цього документу, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму закону "Про освіту" до національних меншин країн-членів НАТО, зокрема і до угорців Закарпаття.

 

Натомість у штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу, попри ініціативу угорського уряду, не мають наміру переглядати підходи у співпраці з Україною.

 

В Альянсі підтверджують, що отримали офіційне звернення Угорщини про перегляд політики Альянсу щодо України.

 

"НАТО надає Україні потужну політичну та практичну підтримку, і немає планів щодо зміни цієї ситуації", – заявив представник Альянсу.

 

В НАТО не стали коментувати зміст угорського звернення, яке містить ультимативну вимогу на адресу України.

 

Як повідомлялося 20 березня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту. Крім того, він висловив стурбованість щодо намірів Міністерства оборони України відновити військову частину у Берегові (Закарпатська область).