НОВИНИ

Освітній скандал. Угорщина заявила, що заблокує участь Порошенка в саміті НАТО

Водночас Сіярто відмовився підтримувати зустріч міністрів оборони Євросоюзу та України в квітні.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту. Про це він заявив під час візиту до Брюсселя на засідання Євросоюзу, передає прес-служба уряду Угорщини.

 

Водночас Сіярто відмовився підтримувати зустріч міністрів оборони Євросоюзу та України в квітні.

 

"Щодо України в Угорщини немає інших інструментів, крім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення Києва", – наголосив глава угорського МЗС.

 

За його словами, Угорщина готова невідкладно перейти від блокування до повної підтримки за умови, що Київ відмовиться від поточної версії закону "Про освіту" і внесе до нього зміни, яких вимагає угорський уряд.

 

"Україна повинна гарантувати, що закон, який грубо порушує права меншин, до 2023 року не буде введено ні в якій формі, і протягом цього періоду Україна проведе необхідні консультації з угорською меншиною, і реалізує те, що погоджено на цих переговорах", – додав Сіярто.

 

Крім того, міністр зазначив, що Україна повинна надати юридичні гарантії того, що вимоги будуть виконані.

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

Нагадаємо, 28 грудня глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

Додамо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". Він містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

 

Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.