"Ми будемо голодувати, поки не припиняться переслідування або ж не звільнять Могильова, бо міліція вже дійшла до абсурду. Не змогли довести, що я встановлював намети, бо мене фізично не було на Майдані у той момент, і тому зробили з мене лідера ОПГ", – заявив один з учасників голодування Сергій Мельниченко.
"Вони (депутати – ред.) там граються у політику, а ми закликаємо їх голодувати. Хоча їм же на сесії ходити треба. Тому не знаю, чи погодяться", – зазначив Мельниченко.
Разом з тим, Мельниченко не озвучив прізвища депутатів, з якими ведуться переговори про участь в акції, але запевнив, що такі депутати можуть знайтись.
Активіст запевнив, що у більшості учасників є досвід голодування. Зокрема, Олександр Місюра, який голодує сьогодні третій день, найбільше у своєму житті голодував 40 днів.
"Відчуття у мене нормальні, хоча й багато палю – до пачки на день. Я собі визначив, що зможу витримати 50 днів. Буду голодувати, поки не вирішать питання або поки мене не забере швидка", – пообіцяв Місюра.
Нагадаємо, Верховна Рада відмовилася заслухати звіт генпрокурора Віктора Пшонки й міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова щодо обґрунтованості порушення кримінальних справ проти громадян, які брали участь в акціях протесту проти Податкового кодексу.
Крім того, парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів можливого переслідування учасників акцій протесту проти прийняття Податкового кодексу. За відповідний проект постанови №8081 проголосувало 66 депутатів при мінімально необхідних 150.
Передбачалося, що основними завданнями комісії стануть контроль над діями силових органів щодо учасників акцій, оцінка законності й обґрунтованості їхніх дій, отримання інформації про факти застосування психологічних і фізичних катувань під час слідчих дій проти підприємців, підготовка й напрямок матеріалів відповідним правоохоронним органам з метою притягнення винних до відповідальності.
До складу комісії пропонувалося включити 9 депутатів.Головою комісії пропонувалося обрати депутата від фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" Євгена Суслова.
Відзначимо,що прем'єр-міністр Микола Азаров не вважає переслідуваннями дії правоохоронних органів стосовно учасників протестів проти Податкового кодексу.
Як відомо, проти учасників Податкового майдану, що відбувся у листопаді 2010 року, порушено кримінальну справу щодо навмисного ушкодження майна під час встановлення наметового містечка й порушення громадського порядку під час акцій протесту. Серед звинувачених є і члени КУПР. Зокрема, Сергію Мельниченку загрожує 15 років ув’язнення.