НОВИНИ

Коменданту наметового містечка на Майдані загрожує 15 років ув'язнення

Головне управління МВС в Києві висунуло звинувачення голові правління "Коаліції учасників помаранчевої революції" Сергію Мельниченкові.

Так, йому інкримінується створення злочинної групи, яка під час акцій протесту підприємців, які виступали в кінці минулого року проти прийняття нового Податкового кодексу, завдала збитків державі у розмірі більше 200 тисяч грн.

"З вечора 21 листопада 2010 року та до 3 грудня 2010 року, реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на пошкодження чужого майна на майдані Незалежності, за попередньою змовою з Федчук Р.Е., Охтирським О.С., Мандич А.В, Гаркавенко І.О., Заплаткіним О.В. та Грузіновим В.М. встановив для учасників акції військові намети в кількості 8 штук, в процесі установки яких у шви між гранітним покриттям були забиті металеві куточки у кількості 132 штук довжиною 50-60 см", - йдеться у постанові про притягнення Мельниченка як обвинуваченого.

Таким чином, на думку слідства, Мельниченко "завдав матеріальних збитків територіальній громаді міста Києва та дорожньо-експлуатаційному управліннюна 212,3 тисяч грн. Крім того, його звинувачують в тому, що під його керівництвом зазначені особи пошкодили металеву огорожу на Майдані, завдавши цим шкоду комунальному майну міста на суму 2711 грн.

Усі обвинувачені називають дані звинувачення абсурдними, а дії міліції - політичними репресіями.

Звинувачення Сергію Мельниченку пред'явлено за ст. 28 КК ("вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією") і ст. 194 КК ("умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах"), яка передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років.

Нагадаємо, протести проти прийняття Податкового кодексу почалися 22 листопада. На майдані Незалежності було розбито наметове містечко, комендантом якого був Мельниченко. Вранці 3 грудня містечко було демонтовано співробітниками комунальних служб. Пізніше стосовно деяких активістів були порушені кримінальні справи за низкою статей Кримінального та Адміністративного кодексів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.