Убивство Хашукджі. Генпрокурор Саудівської Аравії вимагає смертної кари для обвинувачених

15 Листопада 2018, 13:29

Генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві журналіста Джамаля Хашукджі. Про це в четвер, 15 листопада, повідомляє АР.

 

Прокурор повідомив, що зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.

 

Крім того, зазначається, що вбивство журналіста запланували за три дні до того, як він був убитий в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

 

Як повідомлялося, журналіст газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман заявив, що у саудівському консульстві в Стамбулі журналіста Джамаля Хашукджі задушили пластиковим пакетом. Згідно з аудіозаписом, вбивство тривало близько семи хвилин.  Крім того, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашукджі  – 15-хвилинний процес, який очолив Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.