У зоні АТО до 9 травня пройде автопробіг техніки часів Другої світової війни

4 Травня 2015, 20:58

З нагоди відзначення 70-ї річниці Дня Перемоги із Києва в зону АТО відбудеться автопробіг техніки часів Другої світової війни під девізом «Перемога заради миру!». Про це розповіли його організатори представники управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України та Національного військово-історичного музею України.

«Це пілотний проект, започаткований Збройними силами України за ініціативою Національного військово-історичного музею України. І зараз ми об'єднались для того, щоб вшанувати пам'ять героїв Другої світової війни, наших дідів, які, незважаючи на національність, місце народження та проживання, стали на захист Батьківщини і захистили нашу рідну землю від «коричневої чуми» ХХ століття», – сказав начальник управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов.

За його словами, автопробіг проходитиме майже протягом цілого наступного тижня за підтримки підрозділів Збройних Сил України, міських та державних адміністрацій Донецької області. Автопробіг пройде в шести великих містах на сході України.

«На техніці часів війни ми плануємо відвідати шість основних крупних міст та інші населені пункти, які знаходитимуться на маршруті руху автоколони», – повідомив керівник проекту Леонід Бондар. Він додав, що наразі до участі планується залучити 4 зразки історичної техніки. Зокрема, у пробігу візьмуть участь два мотоцикли М72, вантажівка ГАЗ-63 і позашляховик Volkswagen Kubelwagen.

Автопробіг стартує в ніч на вівторок з кіностудії Довженка в Києві і пройде через Слов'янськ (5 травня), Краматорськ (5 травня), Красноармійськ (6 травня), Зелене Поле (6 травня), Волноваху (7 травня) та Маріуполь (8-9 травня).

Учасники автопробігу у містах за маршрутом руху автоколони відвідуватимуть обеліски, меморіали, покладатимуть квіти до них, спілкуватимуться з людьми і братимуть участь у місцевих заходах з нагоди святкування 70-ї річниці Дня Перемоги. У вечірній час, за можливості, заплановане проведення культурної програми із залученням музичного колективу ЗСУ. Відомо також, що всі учасники автопробігу будуть одягнуті у радянську військову форму часів Другої світової війни і матимуть при собі муляжі зброї того часу.